Thursday

6 Shenja: Nje Agjent i FBI-se ju Mëson se si ta Demaskoni Tradhëtinë

Tags

6 Shenja: Nje agjent i FBI-se ju meson se si ta demaskoni tradhëtinë


Nese per ndonje person, qofte kur eshte fjala per partnerin emocional, mikun apo anetarin e familjes, dyshoni qe po ju genjen, shume lehte mund ta zgjidhni dilemen dhe te bindeni se cfare ka pas atyre fjaleve te embla.

Ish-agjenti i FBI-se, Jack Treyarch, ju tregon 6 shenja nga te cilat mund te mesoni qe partneri po ju genjen.

1. Sillet ndryshe

Per shembull, nese e pyesni ku ka qene te premten ne mbremje, nderkaq ai fillon te marre fryme thelle, prek hunden, buzet, kollitet – me siguri dicka nuk eshte ne rregull.

2. Shikon ne dysheme

Nese mashkulli dicka fsheh nga ju, do te filloje te shikoje ne dysheme madje pa levizur qerpiket! Genjejne pa kurrfare turpi!

3. Kur e pyesni pergjigjet me kunderpyetje 

Gjithmone ka qene dhe do te jete – sulmi eshte mbrojtja me e mire. Kjo taktike te cilen cdo mashkull tradhtar e perdor me me shume deshire – pyetjes suaj do t’i pergjigjet duke ju pyetur, sepse keshtu te kete kohe per te shpifur ndonje genjeshter sa me te bindshme.

4. Fajin e vet jua vesh juve

Kur njerezit jane fajtore, zakonisht perpiqen fajin t’ia hedhin atij ndaj te cilit kane gabuar, thote agjenti i FBI-se.

5. Ndryshon biseden

A keni verejtur ndonjehere qe njerezit kur e thone te verteten, gjithmone tregojne te njejtin tregim? Kini parasysh, nese ndryshon tregimin, me siguri fsheh dicka nga ju!

6. Betohet ne cdo gje dhe per cdo gje

Nese ndergjegjen e ka te paster, kurre nuk do te ule veten aq poshte sa qe te betohet, vetem e vetem per te fshehur gabimet e veta.