Monday

TEST PSIKOLOGJIK: I Pëlqen Ti Atij / Asaj?

Tags


Ka momente kur ju mendoni se keni gjetur partnerin e duhur, por në fakt keni përballë mashtruesin e vërtetë.

E keni parasysh momentin kur një mik apo një orgasmë është false dhe ju shpesh mendoni se ajo është e vërtetë. Mos mendoni keto kohe se i pëlqeni dikujt? Por nuk jeni shumë të sigurtë ... Atëherë zbulo të vërtetën e madhe duke bërë këtë kuiz dhe pas testit disa këshilla të rëndësishme për ju!

Për të filluar kuizin klikoni LUAJ TANI! më poshtë:

Para së gjithash disa këshilla për meshkuj e femra nga Agjensia martesore online me e madhe në gjuhën Shqipe MBLESERI.com :

Meshku, ja si ta tërheqësh një vajzë që të pëlqen:

MBLESERI.com :1.Flit, mos u turpëro nga prania e vajzës, që të pëlqen.

Ajo do të jetë më e tërhequr nga një tip djali, që i flet dhe i jep vëmendje, më shumë sesa nga një që kërkon të shmnagë dialogun. Kujto gjithmonë që nuk e di ende se çfarë ndjen për të dhe mund të keqkuptojë sjelljen tënde.

MBLESERI.com :2.Kërko të mos hidhesh në ndonjë deklarim të papritur.

Bisedo shumë më përpara se të deklarohesh. Zbulo interesat e saj, bëje të dëfrehet, bëji komplimente pa u ekspozuar shumë (të paktën në fillim). Kërkoji numrin dhe shkëmbe ndonjë mesazh me të, sepse mund të jetë një metodë e mirë për të thyer akullin.

MBLESERI.com :3.Jepi shumë vëmendje, bëji të kuptojë se është e rëndësishme dhe mundohu t’i bësh dhurata të vogla, si për shembull një trëndafil, një pellush, diçka domethënëse si për ty, edhe për atë.

Një femër nuk e bëjnë të lumtur vetëm diamantët. Bëj shaka në mënyrë të ngrohtë, pa e tepruar shumë. Me këto sugjerime do të shohësh që situata juaj kundrejt saj do të ketë përmirësime...

Femra, ja si ta tërheqësh një mashkull që të pëlqen:

MBLESERI.com :Evitoni thashethemet me shoqet

Te konfidohesh me nje mike eshte nje gje normale, por nese nuk deshironi qe thashethemet te arrijne para qellimeve, ju duhet te mos i tregoni te gjithve objektivin tuaj. Nje femer qe flet shume nuk eshte asnjehere terheqese. Nuk duhet te zbuloni letrat tuaja, lejoni qe sinjale te tjera te tregojne per ju, nga loja e shikimeve deri tek gjuha e trupit. Ai duhet te ndihet i terhequr, duhet te kete dyshimet e veta "mbase eshte e interesuar"?

MBLESERI.com :Te jeni spontane

Ti beni te ditur te gjithve qellimet tuaja mund te tremb partnerin dhe kjo gje largon spontanitetit nga te dy palet. Cdo gje qe do te beni do te jete nje mendim fiks. Nga ana tjeter, do te mendoje se qellimet e tij do te interpretohen keq. Ja perse eshte me mire te mos deklarohei deri ne momentin e duhur. Tregohuni spontane, pikerisht ashtu sic ju jeni. Ai duhet tju pelqeje keshtu, naturale. Nese po kerkoni nje histori serioze evitoni te ndertoni nje personazh qe nuk jeni.

MBLESERI.com :Beni sipas instiktit

Nuk ekzistojne rregulla joshjeje precize, duhet te punoni me instiktin. Perpiquni te kuptoni cfare tipi eshte, sportiv, intelektual etj.Etiketat nuk jane asnjehre te bukura, por ne baze te tyre do te mund te kuptoni cilat jane interesat e tij.